Звуки Києва відтворили в скульптурі

Те, як звучить Київ, можна побачити. Так, не почути, а саме побачити. Звук великого міста відтворено в образі скульптури.

ВЦе сталося в межах створення арт-об’єктів, що присвячені звучанню різних міст. Першу скульптуру презентували у Києві.

Проєкт «Звуки міста» започаткували до 30-ї річниці Незалежності України і присвятили сімом містам і регіонам нашої держави: Києву, Харкову, Львову, Дніпру, Маріуполю, Одесі та півострову Крим.

Саме кримська інсталяція стала першою, яку презентували загалу. Це відбулося під час церемонії відкриття офісу Кримської платформи 23-го серпня: відтепер вона прикрашає двір координаційного центру.

Сам офіс розташований неподалік Верховної Ради, по вулиці Михайла Грушевського, 24/2,і поки що закритий для вільного доступу. Заступниця представника президента України в Автономній Республіці Крим Дар’я Свиридова розповіла «Вечірньому Києву», що коли офіс Кримської платформи остаточно облаштують, тут будуть проводити ознайомчі екскурсії, зокрема, з презентаціями скульптури проєкту.

«Ми плануємо розбудовувати тут культурний простір з інсталяціями саме на тематику Криму — вже маємо кілька пропозицій. Тому скульптура від проєкту „Звуки міста“ фактично стала нашою першою інсталяцією. Радіємо, що скульптура стоїть тут, на території офісу», — поділилася Дар’я Свиридова.

У чому ж особливість проєкту та цієї скульптури зокрема? Для її створення використовували асоціації відомих кримчан, пов’язані з рідним півостровом. Зокрема, своїми спогадами поділилися чемпіон світу з вищого пілотажу Тимур Фактуллін, зоологиня Юлія Іванчикова, телеведуча Маша Єфросиніна та художниця Марія Куліковська.

Після цього мисткині Марія Куліковська та Ельміра Шемседінова разом із командою фахівців за допомогою комбінації програм звукового дизайну та 3D-візуалізації трансформували аудіодоріжки у форми. Таким чином скульптура стала буквальним уособленням звуків Криму.

Особливе значення має і її колір: забарвлення скульптури Криму нагадує захід сонця, відблиск моря та перламутр мушлі. Що ж до її звучання, то кримська скульптура «складається» зі звуків прибою, літака, який сідає в аеропорту Сімферополя, комах серед степу, дельфінів, бакланів та дощу, що б’є по дну човна.

Нещодавно скульптури презентували у Одесі та Дніпрі. Наступним має стати Київ, після чого по арт-об’єкту отримає Харків, Львів і Маріуполь. У подальших планах творців — відкривати такі скульптури у якомога більшій кількості міст України. Адже кожна із них є унікальним витвором, зі своєї формою, звучанням і кольором, — так само, як і унікальним є кожне місто.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *