Зима буде непростою: в «Укрнерго» назвали три елементи підготовки

Україні для проходження зимового періоду потрібно провести ремонти електростанцій, ремонти електромереж та закупити паливо.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького на брифінгу.

За його словами, зима буде «очевидно непростою, але при належній підготовці і фінансуванні ми зможемо пройти її достойно».

«Є три елементи, які вимагають ретельної підготовки і фінансування. Це планові ремонти електростанцій, ремонти електромереж і закупівля необхідних обсягів палива, як вугілля, так і природного газу», — сказав він.

Кудрицький повідомив, «Укренерго» за місяць отримало 700 млн гривень за доступ до експорту електроенергії на рівні 100 мВт. Після збільшення експорту у 2,5 рази з 30 липня компанія зможе заробити ще більше та направити ці кошти на ремонт електростанцій, в тому числі через механізм балансуючого ринку.

«Що стосується електромереж, ми свої магістральні мережі ремонтуємо в плановому режимі. І розраховуємо, що виконаємо всі плани до початку зими», — сказав він.

Що стосується закупівель палива, то тут «Укренерго» виконує дві функції: забезпечує економічно збалансовану роботу ТЕЦ на природному газі.

«І нещодавно уряд прийняв постанову буквально на днях про те, що «Укренерго» фінансуватиме створення стратегічного запасу вугілля на цю зиму», — повідомив Кудрицький, додавши про те, що йдеться про 2,5 млрд гривень і запас вугілля до 1 млн тонн додатково до планових обсягів.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *