За вивезення й утилізацію сміття тепер повністю відповідає місцева влада

Уряд закріпив за органами місцевого самоврядування повноваження щодо поводження з побутовими відходами

1 травня набувають чинності нові Правила надання послуг з поводження з побутовими відходами, затверджені постановою Кабміну від 27 березня №318 . Документом остаточно закріплені за органами місцевого самоврядування усі повноваження щодо поводження з побутовими відходами.

В першу чергу це стосується обрання підприємства (на конкурсній основі), формування тарифів, розробки схем санітарного очищення, відведення земельних ділянок для будівництва сміттєпереробних заводів, рекультивації старих полігонів і т.п.

Між цим підприємством і споживачем укладається договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами. При укладенні договору сторони погоджують графік виходячи з потреби споживача, а виконавець зобов’язаний пред’явити:

— правила надання послуг;

— графік вивезення відходів;

— тарифи на надання послуг;

— інформацію про пільги, передбачені законодавчими актами для окремих категорій населення.

У разі надання одноразової послуги замовлення складається за погодженням сторін згідно з формою, що встановлюється її виконавцем.

Плата за надані послуги нараховуватиметься щомісячно. Оплата послуг здійснюється не пізніше ніж впродовж останнього дня місяця, що йде за розрахунковим, якщо договором не встановлено інше.

У платіжному документі вказуються:

— об’єм побутових відходів (окремо для твердих, великогабаритних, ремонтних, рідких; у разі запровадження роздільного збирання відходів — об’єм роздільно зібраних корисних компонентів побутових відходів не враховується);

— тарифи на надання послуг;

— сума, що підлягає сплаті.

У разі зміни вартості послуги її виконавець має попередити про це за 30 днів із зазначенням причин і відповідних обґрунтувань.

Крім того, документом внесено зміни до Порядок формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів: у разі запровадження роздільного збирання побутових відходів під час встановлення цін/тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами не враховується вартість операцій з поводження з відсортованими корисними компонентами таких відходів.

Тарифи визначаються окремо за кожною послугою поводження з побутовими відходами та за видами побутових відходів (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, небезпечні).

Формування тарифів на вивезення, перероблення, захоронення побутових відходів здійснюється з урахуванням витрат за кожною послугою та в розрізі операцій, облік яких ведеться суб’єктом господарювання окремо.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *