З яких причин нардепам дозволені прогули?

Нардепи оформили собі перелік поважних причин, за яких вони мають право прогулювати засідання Верховної Ради.

Законопроект про внесення змін до переліку підстав, з яких народні депутати можуть бути відсутніми на засіданнях Ради та парламентських комітетів, 2 грудня ухвалили у другому читанні. За відповідне рішення проголосували 248 народних депутатів. Про це повідомляється на веб-сторінці ВРУ.

Зміни передбачають, що пропускати засідання можна, якщо депутат в цей день виконує доручення Верховної Ради, голови парламенту чи комітету, до якого входить. Також поважною причиною вказується тимчасова втрата працездатності та отримання медичних послуг. Крім того, дозволяється пропускати роботу, якщо є документально підтверджені транспортні перешкоди, через які участь у засіданнях депутата неможлива.

Також поважні причини для відсутності на засіданні: відпустка та відрядження, участь у заходах, що здійснюються у межах роботи постійних делегацій.

Окрім цього, у разі якщо нардеп пропускає засідання з іншої поважної причини, він повинен завчасно (не пізніше дня проведення засідання) повідомити спікера парламенту, подавши йому заяви разом із копією документа на підтвердження неможливості бути присутнім.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає позбавлення депутатів виплат за прогули.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *