Як звичайний фермер «кладе» на закон України

У той час, коли екологі і активисти ціною неймовірних зусиль добиваються збереження екологічних «активів» на державному рівні, деякі громадяни з легкістю «кладуть з пробором» на закон.

Село Приморське Татарбунарського району. Його землі межують з національним природним парком «Тузлівські лимани». Протягом трьох років команда Парку вела послідовну роботу по наведенню порядку і звільнення державних земель від протизаконної оранки та експлуатації. Нарешті вдалося зробити, здавалося, неможливе — разом з Держгеокадастром було відбито кордон між фермерськими землями і національним природним парком.

І цієї весни, після багаторічного варварського використання степового ділянки, стали з’являтися перші види диких степових рослин, загніздилися рідкісні степови види птахів. Але ось, знайшовся, один невіглас і нахаба, який плює на офіційно відбитий кордон і просто привласнює собі державну землю.

Це Щербина Віктор Васильович — житель села Приморське Татарбунарського району Одеської області, дуже набожний, віруючий і заявляє, що «у мене свої кордони» і «ніхто мені не указ». А «кордону Парку мені не важливі», «я сам знаю як мені відміряти».

Співробітник служби держохорони нацпарку Евгения Чередюк попередила його про правопорушення, але нахабства немає меж, він просто сів на трактор, і поїхав далі орати. На таких явних і нахабних невігласів Служба держохорони Парку склала протокол і подає на нього до суду, хоча суд, як правило, виправдовує таких нахаб, або просто відмовляється розглядати справу, посилаючись на неприязнь до керівництва нацпарку. А сусід Щербіни до речі, теж невіглас, повністю знищив скіфський курган.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *