; Як продовжують забруднювати Оріхуватські озера — Info News ІнфоНьюз

Як продовжують забруднювати Оріхуватські озера

Коли комусь «віолетово», що буде з середовищем, аби ж гроші економити. Шукають, хто вбиває Оріхуватські озера. З початку 2020 року, менш, ніж за два тижні, в Оріхуватські озера, що є частиною Національного природного парку “Голосіївський” у Києві, зафіксовано три різних скиди забруднюючих речовин. За словами мешканців району, стан водоймищ критичний.

Про це повідомив голова ГО “Збережемо Голосієво” Михайло Ромась для “ЕкоРубрики“.

“Такі скиди були і раніше, відбувались раз на тиждень або раз в два тижні. Але з початку нового року вже тричі – 2, 8 і 11 січня – ми фіксуємо скиди забруднюючих речовин. Сьогодні, 11 січня, вода різного кольору, має різкий запах з аміачним відтінком. Це все систематично шкодить стану і природному середовищу каскаду Оріхуватських озер. Сьогодні приїжджала поліція, склали протокол, внесли у ЄРДР по факту скидів”, – коментує Михайло Ромась.

Після звернень активістів у Мінекоенерго створили спеціальну комісію, а поліція зафіксувала забруднення поверхневих вод і відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 242 ККУ.

За словами Михайла Ромася, у Голосіївські озера відбувається систематичний скид через зливні труби, які знаходяться поряд з парком.

Активіст припускає, що у зливні труби робляться незаконні врізки від будівництв. Внаслідок цього відбуваються скиди хімічних речовин після виробництва, будівництва, рештки з каналізації від житлових будинків, і все це потрапляє в Оріхуватські озера.

На місці виявленого порушення працівники лабораторії КП “Плесо” взяли забір води.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *