Як окупанти готувались до теракту в Оленівці: розслідування Bellingcat

Російські окупанти завчасно викопали могили для поховання українських військовополонених, які загинули під час вибуху в Оленівській колонії 29 липня. Воєнні злочинці готувалися до «удару ЗСУ» по бараку в полонених українців заздалегідь, точно знаючи, від чого і коли загинуть захисники України. На супутникових знімках Maxar від 27 липня OSINT-дослідник Александер Олівер помітив свіжовириті могили на території колонії. А засновник Bellingcat довів, що вони з’явилися більш ніж за тиждень до масового вбивства українців

Проаналізувавши супутникові знімки Maxar, Олівер констатував: щонайменше за два дні до вибуху барака з полоненими українцями в Оленівці на території колонії були підготовлені могили для їхнього поховання.

«На знімку з Оленівської в’язниці, де було вбито 50 військовополонених, видно могили, викопані біля північної стіни. На знімку від 27 числа (за два дні до вибуху) могили ще порожні, засипали їх 29 липня, у день вибуху», – написав Олівер у своєму Twitter.

Твіт журналіст супроводив знімками, які він аналізував.

Водночас засновник Bellingcat Еліот Гіггінс знайшов докази, що ці могили з’явилися навіть не за два дні до масового вбивства українських військовополонених у Оленівці, а за понад тиждень.

«Знімки з нижчою роздільною здатністю на Planet вказують на те, що зрушення ґрунту сталося після 18 липня і до 21 липня в Оленівській в’язниці», – зазначив Гіггінс.

Він опублікував відео, де видно, коли саме з’явилися підготовлені для поховання тіл ями.

 

OSINT-дослідник Александер Олівер із цього робить однозначний висновок: у Оленівці відбулося заздалегідь сплановане умисне вбивство.

«Якщо це могили, то це ще один доказ того, що це був заздалегідь спланований російський воєнний злочин, який, мабуть, був підготовлений за кілька днів. Звичайно, в таборах для військовополонених можуть існувати могили, які не є свідченням масштабного воєнного злочину. Але кількість можливих могил, які здаються свіжими на цих знімках, та масштаби воєнних злочинів наштовхують на думку, що це не збіг», – написав Олівер.

Також він припускає, що росіяни могли вбити українських воїнів до вибуху. Його ж використали для того, щоб звинуватити у своїх злочинах Україну.

«Я вважаю, що військовополонені могли бути вбиті до вибуху, який пізніше був використаний як прикриття, щоб звинуватити Україну. Наразі підтверджено, що потенційні могили в Оленівській в’язниці були створені більш ніж за тиждень до нападу. Чи є якісь реальні докази того, що військовополонених було вбито в результаті вибуху, а не раніше? Подібна постановка (у виконанні Росії. – Ред) буде далеко не першою», – пише Олівер.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *