Вулиці Кривого Рогу вкрив білий осад: ошелешені місцеві жителі звернулися до прокуратури

Нині за відкритим кримінальним провадженням розпочато розслідування обставин події

У Кривому Розі прокуратура відкрила кримінальне провадження за заявою громадської спілки «Досить труїти Кривий Ріг» через білий осад на вулицях міста. Про інцидент і звернення активістів до прокуратури повідомили на фейсбук-сторінці ГС ДТКР. Місцеві жителі стурбовані появою невідомої речовини білого кольору на вулицях їхнього міста.

Вони підозрюють, що причиною стала аварія на підприємстві «АрселорМіттал Кривий Ріг». У своєму зверненні до прокуратури активісти описали всі відомі факти, які, можливо, пов’язані з появою білого осаду на вулицях міста ще наприкінці 2020 – на початку 2021 року.

Також додали копії листування між контролювальними органами та місцевою владою про цей випадок. Як нагадали активісти, буквально перед 2021 роком у центрі Кривого Рогу з’явився дивний білий осад на деревах і поверхнях. Оскільки температура повітря тоді була плюсова, то зробили висновок, що це був не іній. До того ж речовина залишилася на поверхнях не один день.

Згодом у соцмережах з’явилися відповідні світлини й інформація про аварію на газоочисних спорудах у вогнетривно-вапняному цеху АМКР. З огляду на це містяни написали низку заяв до контролювальних органів та органів місцевого самоврядування. Криворіжці активно ділилися фотографіями й емоціями через те, що сталося. Тоді ж у міськвиконкомі організували робочу групу, щоб розібратися із цією ситуацією. Але результати її роботи невідомі, як і досі точно невідомо про склад речовини й те, як вона могла вплинути на людей.

Нині правоохоронці почали розслідування того, чому не було інформації про білий осад на вулицях Кривого Рогу й аварію на місцевому підприємстві. Кримінальне провадження відкрили за частиною 1 статті 238 «Приховування або перекручення відомостей про екологічний стан або захворюваність населення». Екологічна прокуратура доручила розслідування відділенню поліції № 2 у Кривому Розі.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *