; Вперше у світі заборонени токсичні сонцезахисні креми — Info News ІнфоНьюз

Вперше у світі заборонени токсичні сонцезахисні креми

Тихоокеанська держава Палау стала першою країною, яка заборонила сонцезахисні креми, шкідливі для коралів та морського життя.

З середи сонцезахисний крем, який включає загальні інгредієнти, зокрема оксибензон, заборонено переносити з собою чи продавати в країні.

Президент Палау Томас Ременгесау заявив: «Ми маємо жити і поважати довкілля, оскільки довкілля — це гніздо життя».

Острівна країна презентує себе як «незайманий рай» для дайверів.

Лагуна на Скелястих островах Палау є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Населення країни складає понад 20 тисяч людей, які мешкають на сотнях островів.

Заборону анонсували ще у 2018 році. Забороняється сонячний крем, який містить будь-який з 10 хімічних інгредієнтів: у перелік входять оксибензон та октиноксат, які поглинають ультрафіолетове світло.

Міжнародний фонд «Кораловий риф» заявив, що заборонені хімічні речовини є «відомими забруднювачами довкілля — більшість з них… неймовірно токсичні для молодих особин багатьох видів дикої природи».

«Коли наука каже нам, що така практика шкодить кораловим рифам, популяціям риби або самому океану, наші люди беруть до уваги, і наші відвідувачі теж роблять це», — зазначив пан Ременгесау агентству новин AFP.

«Токсичні хімічні засоби для сонцезахисного крему були знайдені в надзвичайно важливих природних зонах Палау та в тканинах наших найвідоміших видів. Ми не проти того, щоб бути першою державою, яка заборонила ці хімічні речовини, і ми виконаємо свою роль для поширення цієї практики», — повідомив президент Палау.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *