Влада нарешті впорядковує Полтавське сміттєзвалище

Бульдозер 2 місяці засипає ґрунтом найбільшу ділянку міського сміттєзвалища на Макухівці. Після цієї роботи накриють землею дві інші ділянки, на які зараз звозять сміття

Дорога до Полтавського міського сміттєзвалища, яке із 1954 року працює у Макухівці, вже не зустрічає за кілометр до себе смородом та сміттям. Через своєрідне «КПП» на звалище заїжджає черговий автомобіль «МАЗ» із партією «свіжого» сміття. За ним, у супроводі керівника КАТП-1628 Тараса Бойка, на 30-метрову гору сміття підіймаються й журналісти. Звідсіля добре видно Полтаву — Інститутську гору, Білу альтанку, Хрестовоздвиженський монастир.

Обабіч колії лежать шматки асфальтобетону — пояснюють, що їх покладуть на умовну дорогу, якою курсують сміттєвози, щоб вони не пробуксовували у «квашні». Вже на горі працює новий 17-тонний бульдозер XCMG TY 160, куплений для потреб підприємства у 2019 році.

Тарас Бойко дає трохи статистики:

— Площа сміттєзвалища — 17,4 га. Щодня сюди привозять 200-250 тонн сміття. Звалище розподілено на 3 умовні ділянки. Наразі техніка пересипає найбільшу ділянку, а на дві останні звозять сміття. Коли тут роботу завершать (зараз виконано 80%) — пересиплемо вже інші ділянки, а на цю завозитимуть сміття. Просимо будівельні та дорожні організації звозити сюди ґрунт та асфальтобетонну «бракмасу». Це робиться безкоштовно, хоча у Луцьку, для прикладу, на рік виділили під цю задачу 800 тис. грн. Будемо просити депутатів виділити КАТП-1628 на 2020 рік хоч якусь суму на пересипання. Ви ж самі бачите різницю — щез сморід, у повітрі не літають поліетиленові пакети та інше сміття. Пересипання попереджає й пожежі на сміттєзвалищі, які тут регулярно виникають. Також ґрунт попереджає вихід на поверхню метану, який у сполуці із киснем — є пожежонебезпечним.

Поруч із звалищем працівники КАТП, які соромляться фотокамери, сортують пластикове сміття, яке звозять на цей майданчик із баків для збору саме пластика. ПЕТ-пляшки мають різну вартість: найдорожчий — білий пластик, потім — синій. Найдешевший — зелений та коричневий. Після сортування їх запресовують в тюки та перев’язують мотузками. Харківське підприємство приймає цю вторсировину за ціною від 6 до 11 грн за кіло, з урахуванням ПДВ. «Полтавщині» також показали зразки пластику, який не йде на переробку — пластикові контейнери, коробочки з-під йогуртів і таке інше.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *