Винайдено вічну батарею

В Альбертському університеті та Університеті Торонто розроблено проект так званої «квантової батареї». Цей пристрій ніколи не втрачає свій заряд. На даний час батарея існує лише на бумазі. Але якщо проект буде реалізовано,він стане проривом в області акумулювання енергії.

Стаття, що описує дослідження, з’явилася в ЗМІ. Нова батарея працює, використовуючи «енергію екситону» — стан, в якому електрон поглинає заряджені фотони світла.

«Батареї, з якими ми всі знайомі — наприклад, літій-іонні, що живлять більшість смартфонів — засновані на класичних електрохімічних принципах, а квантові батареї — виключно на квантовій механіці»,
пояснює хімік Альбертського університету Габріель Ханна.

За словами вчених, дослідження забезпечує теоретичну демонстрацію того, що виготовлення квантової батареї без втрат можливо. Для цього замкнута квантова мережа була реалізована таким чином, щоб вона перебувала в «темному» стані.

В цьому випадку квантова мережа не здатна обмінюватися енергією з навколишнім середовищем, залишаючись стійкою до втрат енергії. Фахівці припускають, що такий метод дозволить їм повністю контролювати заряд та розряд елементів живлення.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *