Ветеран, що згорів на Майдані, хотів зустрітися із Зеленським

Померлий вранці 14 жовтня ветеран АТО Микола Микитенко (Ворон), який вчинив акт самоспалення, прагнув зустрітися з президентом Володимиром Зеленським, але отримав відмову.

Про це в Facebook пише журналістка Тетяна Заровна.

Самоспалення на Майдані — це був протест Ворона проти реваншу антиукраїнських сил і політики сьогоднішньої влади, яку загиблий вважав проросійською.

За словами друзів загиблого, пише Заровна, Микитенко болісно сприймав арешт військових волонтерів у справі Павла Шеремета. Його пригнічували численні заяви осіб з найближчого оточення президента про необхідність подружитися з Росією, розмовляти з бойовиками, «зрозуміти і пробачити».

Друзі Ворона стверджують, що загиблий не перебував в депресії або в стані посттравматичного стресового розладу, але він планував самоспалення і готувався до нього. Кілька місяців тому сказав довіреній особі, що готовий померти. Самоспалення він зробив усвідомлено, щоб влада задумалася про те, що відбувається в країні.

Близько АТОшніка припускали такий розвиток подій, але все-таки сподівалися, що гіршого не відбудеться.

«Це усвідомлений крок в надії достукатися не тільки до діючої влади, а й до кожного з нас, хто схиляється до угоди з совістю (мир за всяку ціну і навіть ціною зради національних інтересів). Багатьох товаришів загиблого трапилося вразило, але інформації про нього зовсім мало. Про будь-якої офіційної реакції невідомо. А адже це найгірше, що може бути — проігнорувати сигнал, зробити вигляд, що це «просто самогубство», — пише журналістка.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *