Верховний Суд призупинив провадження про відсторонення голови Конституційного Суду Тупицького

Верховний Суд призупинив розгляд справи щодо відсторонення голови Конституційного Суду Олександра Тупицького від посади судді КС.

Про це повідомляє пресслужба Верховного Суду.

Тупицький оскаржує указ президента Зеленського від 29 грудня 2020 року № 607/2020. Тоді Тупицького відсторонили від посади судді на два місяці.

2 листопада Верховний Суд продовжив розглядати справу. Представники відповідача клопотали зупинити провадження до вирішення Конституційним Судом справи за конституційним поданням 49 народних депутатів щодо конституційності указу Зеленського про відсторонення Тупицького.

Суд клопотання задовольнив і зупинив провадження у справі.

Представниця уряду у Конституційному Суді Ольга Совгиря зазначила, що раніше ВС зупинив провадження у справі, у якій Тупицький оскаржує інший указ президент — про продовження терміну відсторонення.

«Тепер розв’язання питання про правомірність відсторонення Тупицького від посади судді КСУ буде залежати від позиції самого Конституційного Суду», — підсумувала Совгиря.

«Конкретний тиск на конкретних суддів». Глава Верховного Суду прокоментувала «звільнення» Тупицького Зеленським

У грудні 2020-го року Зеленський відсторонив Тупицького з посади у Конституційному Суді. А наприкінці березня 2021-го Зеленський скасував указ президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. У документі зазначено, що зробили це «з метою гарантування дотримання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».

За законом президент не має повноважень звільняти суддів КСУ — це можуть зробити лише самі судді цього суду. Сам Тупицький та Касмінін вирішили оскаржити указ Зеленського у Верховному Суді, а група народних депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини» звернулася до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.

У липні Верховний Суд уже визнав протиправним указ Зеленського, яким той звільнив Тупицького з посади голови Конституційного Суду.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *