Вашингтон наважиться на військове втручання у разі нападу Китаю на Тайвань

На пресконференція журналістка запитала Байдена: «Ви не хотіли втручатися в український конфлікт зі зрозумілих причин. Чи готові ви до військового втручання, щоб захистити Тайвань, якщо до цього дійде?».

«Так», — категорично відповів президент США.

Як зазначають у виданні, заява Байдена підготувала основу для нової напруженості між Сполученими Штатами та Китаєм, який наполягає на тому, що Тайвань є частиною його території і не може існувати як суверенна держава.

Висловлювання також здивувало деяких членів власної адміністрації Байдена. США застерігають Китай від застосування сили проти Тайваню, але в цілому залишаються у невизначеності щодо того, наскільки далеко вони зайдуть, щоб допомогти острову в разі нападу.

У Білому домі швидко спробували заперечити і залагодити ситуацію. Там зазначили, що заява Байдена не означає зміну політики щодо Тайваню.

«Президент США підтвердив нашу політику «Єдиного Китаю» і нашу прихильність миру та стабільності у Тайванській протоці. Він також підтвердив наше зобов’язання відповідно до Закону про відносини з Тайванем, в якому США мають надати Тайваню військові засоби для захисту», — сказав представник Білого дому.

У серпні минулого року, Байден, заспокоюючи союзників після свого рішення відмовитися від підтримки Афганістану, вже пообіцяв, що «ми відповімо», якщо станеться напад на іншого члена НАТО, а потім додав: «Те саме з Японією, те саме з Південною Кореєю, те саме з Тайванем».

Однак Тайваню ніколи не надавалися такі ж гарантії безпеки США, як Японії, Південній Кореї чи союзникам Америки по НАТО. Російське вторгнення в Україну посилило побоювання Вашингтона, що Китай може піти на схожу авантюру.

Своєю чергою у Пекіні різко відреагували на слова Байдена про Тайвань. Там заявили, що острів є невіддільною частиною Китаю, а питання його майбутнього острова — суто внутрішня справа КНР.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *