В Україні з’явилась власна розробка з очищення води

В Національному університеті «Львівська політехніка» розроблена технологія очищення води. Автор — Юрій Сухацький. Технологія енергоощадна, дієва від бензину, нафталену, антрацену. Над дослідженнями кавітаційних явищ на кафедрі хімії і технології неорганічних речовин НУ «Львівська політехніка» працюють вже понад 10 років.

Новий спосіб очищення передбачає використання кавітації. Технологія допомагає очищати не тільки природні водойми, а й рідкофазні відходи промислових підприємств. За словами вченого, винахід вже запатентовано і планується запустити у промислове виробництво.

«Використовую кавітацію — явище, коли всередині рідини утворюються порожнини, які заповнюються газом, парою або їх сумішшю. Своєрідний електричний струм пропускається через воду і вбиває бактерії завдяки подачі імпульсів тиску, які утворюються в кавітаційних бульбашках», — пояснює вчений.

Для детального дослідження Юрій Сухацький отримав президентський грант, який планує використати для закупки реактивів та подальших експериментів. За словами вченого запропонований метод також енергоощадним.

«Мікроорганізми, які використовують для очищення біологічним методом, можуть не витримувати навантаження і вмирати. Кавітацією ж можна очищати навіть невеликі об’єми, а потім оброблені об’єми використовувати у необробленому середовищі — це економія на устаткуванні та, відповідно, заощадження коштів», — розповідає Юрій.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *