В Амстердамі повітряний бар’єр буде боротись із пластиком

В Амстердамі знайшли простий спосіб вловлювати пластикові відходи в каналах, не порушуючи водне життя. Для
цього будутьикористовувати повітряно-бульбашковий бар’єр.

Westerdok, район в Амстердамі, в даний час випробовує інноваційний спосіб запобігання витоку пластикових відходів в море. Це передбачає використання повітряного бульбашкового бар’єру.

Пластмасове забруднення — найпоширеніша проблема, яка зачіпає морську флору і фауну.

Забруднення пластмасою не тільки загрожує безпеці і якості харчових продуктів, а й ставить під загрозу здоров’я людини. Крім того, це сприяє зміні клімату.

В результаті, дослідники постійно розробляють нові способи боротьби з загрозою.

Тим часом, канали в районі Westerdok в Амстердамі тепер використовують повітряно-бульбашковий бар’єр, щоб повністю не допустити потрапляння пластикових відходів в океан.

Ось як це працює.

Перфорована труба по дну доставляє стиснене повітря в русло каналу і випускає бульбашковий бар’єр.

Бульбашки по суті затримують пластикові відходи, не порушуючи водне життя і не перешкоджаючи руху човнів. Повітряно-бульбашковий бар’єр не тільки перешкоджає витоку пластмас, але також може виштовхувати занурене сміття на поверхню для захоплення.

Інженери проклали трубу так, щоб річковий потік направляв відходи в бік каналу. Тоді прибуває плаваюча платформа і збирає пластмасу.

В даний час амстердамські судни зі збору сміття щорічно видаляють з міського каналу майже 42 метричні тонни пластику. Розробники сподіваються, що повітряно-пухирчастий бар’єр поліпшить роботу і допоможе захопити більш дрібні частинки відходів.

За повідомленнями, в рамках офіційного експерименту прототип пристрою вловлював в середньому 86% пластикових відходів, запобігаючи забрудненню Північного моря.

Місто має намір продовжити аналіз захоплених відходів, щоб зрозуміти масштаби і тип пластикового сміття. Крім того, вони хочуть відстежувати ефективність бар’єру з плином часу.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *