Україна готує санкції проти всіх банків та банкірів Росії та Білорусі

Міжвідомча робоча група (МРГ) з питань реалізації санкційної політики рекомендувала Раді національної безпеки та оборони (РНБО) застосувати секторальні санкції до всіх фінансових, у тому числі банківських установ Росії та Білорусі. Про це повідомляє пресслужба міністерства економіки.

Застосування секторальних санкцій до фінансового сектору РФ та Білорусі сприятиме мінімізації можливостей та ризиків ухилення від персональних санкцій російських та білоруських банкірів та стане потужним сигналом для партнерів щодо чіткої та категоричної позиції України у сфері санкційної політики, пояснюють у МРГ.

Також, згідно з рішенням МРГ, після доопрацювання та верифікації в РНБО будуть представлені пропозиції щодо запровадження персональних санкцій проти керівників найбільших банків Росії.

МРГ підтримала пропозиції Національного банку України щодо секторальних санкцій проти банківської системи держави-терориста. Нехай агресор це вважає нашою відповіддю за ракетні удари по критичній інфраструктурі», – прокоментувала міністр економіки Юлія Свириденко, яка очолює санкційну групу.

Відповідно до закону України «Про санкції», рішення про введення секторальних санкцій приймається РНБО, вводиться в дію указом президента України та затверджується протягом 48 годин з дня ухвалення указу постановою Верховної Ради та обов’язково до виконання.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *