У Верховній Раді назвали умову повної відмови від вугілля до 2035 року

Якщо процес розпочати вже зараз, то дорожня карта з’явиться вже через рік Україна зможе виконати обіцянку про повну відмову від вугілля до 2035 року, якщо вже сьогодні почне дискусію про оновлення Енергетичної стратегії України. Таку думку висловила позафракційний народний депутат Людмила Буймістер в коментарі Green Deal.

Так вона оцінює дану Україною обіцянку на кліматичному саміті в Глазго. «Якщо ми заявляємо такі амбітні цілі (а 2035 рік — це, вважайте, завтрашній день для енергетики), то ми повинні вже сьогодні починати дискусію про оновлення Енергостратегії України, яку я, до речі, намагаюся почати останні два роки.

Потрібно розуміти, як ми зможемо налагодити такий інвестклімат, щоб сюди прийшла достатня кількість коштів для декарбонізації і відмови від вугільної генерації», — сказала нардеп. Вона вважає, що якщо процес розпочати вже зараз, то дорожня карта з’явиться вже через рік. Буймістер зазначила, що українська енергосистема наразі сильно розбалансована, і вугільна генерація займає ключове місце в балансувальних потужностях. «Ніяк ми не прийдемо до тієї формули, яка дозволила б надалі розвивати відновлювальні джерела енергії…

Досі немає відповіді на питання про те, який у нас план трансформації вугільних регіонів і що робити з атомною генерацією (з 2028 року частка блоків повинна бути виведена з експлуатації відповідно до норм МАГАТЕ)», — додала нардеп. Як повідомлялося, 3 листопада на кліматичному саміті COP26 у Глазго понад 40 країн світу, серед яких і Україна, взяли на себе зобов’язання поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці.

Декларацію про поступове скорочення використання вугілля для виробництва електроенергії підтримали Канада, Польща, В’єтнам, Чилі. При цьому низка найбільш залежних від вугілля країн, наприклад Австралія, Індія, Китай і США — зобов’язання не підписали.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *