У «Слузі народу» готові до ухвалення законопроєкту «Про відходи»: сформовано звернення

Громадськість вимагає якнайшвидшого ухвалення документа Партія «Слуга народу» сформувала та проголосувала звернення до фракції СН у парламенті щодо ухвалення законопроєкту № 2207-1-д «Про управління відходами».

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив народний депутат від фракції «Слуга народу» та заступник голови екологічного комітету Олександр Маріковський

За його словами, звернення сформували в понеділок, 15 листопада, на партійному засіданні. Маріковський зазначив, що через офіційні листи розв’язує питання початку засідань підкомітету.

«Наша команда з Анною Зарудною та Яніною Басистою готові вже два тижні до розгляду», – додав нардеп. Зі свого боку голова громадської ради при Міндовкілля Світлана Берзіна зазначила, що на засіданні громадської ради було схвалено одностайно рішення про звернення до Верхової Ради та профільного комітету з проханням пришвидшити розгляд порівняльної таблиці до 2-го читання законопроєкту «Про управління відходами». Окрім того, громадська рада підготувала рекомендації та пропозиції щодо доповнень до законопроєкту, зокрема того, що стосується сфери: — промислових і небезпечних відходів; — публічних закупівель тощо.

Серед рекомендацій ради до авторів законопроєкту, – прохання взяти до уваги необхідність: виведення з під дії закону побічні продукти що відповідають технічним умовам згідно з національними стандартами (ДСТУ) і не є відходом, зокрема шлакові матеріали, металобрухт тощо; впровадження дієвих стимулів для компаній, які використовують вторинну сировину замість первинних ресурсів; визначення пріоритетності вторинної сировини над первинною (відповідно до концепції циркулярної економіки згідно з Green Deal); налагодження конструктивного діалогу між Міндовкілля, Мінрегіоном та всіма стейкхолдерами під час обговорення змін до законопроєкту, фокусуючись на змістовій частині реформи не заглиблюючись в дріб’язкові дискусії про назву закону, окремі терміни та інше, що затягує ухвалення закону, не ухвалення якого має вже сьогодні суттєві наслідки. Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Європейська бізнес-асоціація (EBA) закликала пришвидшити доопрацювання та ухвалення в другому читанні законопроєкту № 2207-1-д «Про управління відходами», який просувається досить повільними темпами.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *