У Prozorro можна буде вказати «зелені» характеристики об’єкта закупівлі

Поки здійснити такий аналіз «зелених» закупівель можливо лише в ручному режимі

Державне підприємство «Прозорро» має намір запровадити електронну тендерну документацію з відкритим електронним полем, куди можна внести екологічні характеристики предмета закупівлі.

Про це за результатами круглого столу «Зелені закупівлі лісової продукції: стан і перспективи на внутрішньому ринку» повідомила пресслужба Лісової опікунської ради (FSC). «У планах ДП «Прозорро» — запровадження електронної тендерної документації, яка передбачатиме відкрите електронне поле для внесення екологічних характеристик предмета закупівлі», — розповіла заступниця генерального директора підприємства Наталія Шимко. Нині замовники тендерів ставляться з обережністю до застосування екологічних критеріїв через те, що контролювальні органи фокусуються на боротьбі із завищенням цін, тож із підозрою ставляться до тих, хто обрав не найдешевшу пропозицію.

Як передбачають, нові зміни забезпечать можливість електронного моніторингу, чи застосовує замовник вимоги до екологічних характеристик і які саме. Поки здійснити такий аналіз «зелених» закупівель можливо лише в ручному режимі.

Також Шимко додала, що потрібне просвітництво на тему «зелених» закупівель саме серед працівників системи контролю. Тоді замовники без застережень закуповуватимуть більше екологічної продукції. Як писала ЕкоПолітика раніше, згідно з останнім дослідженням GlobeScan для FSC 7 з 10 (72%) покупців переважно обирають продукцію залежно від того, чи її виробництво не впливає на зміни клімату.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *