У Польщі заборонили аборти і отримали страйк

У Польщі фактично заборонили аборти. Навіть якщо жінка має протипоказання для вагітності.

І вже п’ятий день поспіль отримує влада протести проти заборони абортів. Протестувальники блокували дороги у Варшаві, Кракові, Вроцлаві та Познані.

У польських містах ввечері в понеділок, 26 жовтня, тисячі людей вийшли на акції протесту проти нещодавно ухваленого рішення Конституційного суду (КС) про посилення заборони на аборти.

У Варшаві в годину пік протестувальники, переважно жінки, перекрили кілька центральних перехресть та міст через Віслу. Деякі учасниці несли плакати із написами «Пекло для жінок» і «Ми хочемо мати вибір», а також закликами до відставки політиків із консервативної правлячої партії «Право і справедливість». Деякі з учасниць протесту зняли одяг і стояли топлес на автомобілях.

Водночас група прибічників крайньо-правих поглядів провела свій контрпротест. Поліція не допускала зближення учасників двох акцій. Правоохоронці затримали кількох учасників протесту проти рішення КС, повідомляється і про кількох постраждалих протестувальниць.

Мер столиці Польщі Рафал Тшасковський звернувся до демонстрантів із закликом уникати провокацій. «Ваш гнів не повинен призводити до дій, які завдають шкоди невинним людям», — заявив він, передає інформагентство dpa.

За словами організаторів протестів, їхні акції пройшли у 150 містах країни, зокрема, окрім Варшави, у Кракові, Познані, Вроцлаві, Катовіце, Лодзі та інших. Це був один з найбільших антиурядових протестів за останні роки.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *