У НБУ розповіли, скільки готівки українці забрали з банків через «чорну п’ятницю» та воєнний стан

Банківська система України має в своєму розпорядженні достатню ліквідність, при цьому небезпечних відтоків коштів з банків не спостерігається.

Про це повідомила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова, коментуючи підсумки двох днів після прийняття рішення про введення воєнного стану.

«Ми не побачили істотних відтоків з банківської системи… Всього протягом цих днів відтік коштів фізосіб менше 2%. Цей показник також включає витрати громадян під час Black Friday і вихідних днів», — написала вона на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, в деяких банках були випадки, коли окремі клієнти вирішили не продовжувати депозит, який закінчувався, або знімали кошти з поточних рахунків, однак питома вага таких випадків мізерний.

«Система зараз досить ліквідна і проблем не відчутна. Як підтвердження — жоден банк не звернувся до НБУ в ці дні за підтримкою ліквідності», — підкреслила Рожкова, нагадавши, що всі інструменти такої підтримки з боку центробанку продовжують працювати.

Перший заступник голови Нацбанку зазначила, що ситуація на готівковому валютному ринку знаходиться під впливом психологічного чинника. «Ми очікуємо, що вона поступово заспокоїться, і курс повернеться до рівня, обумовленого фундаментальними факторами», — заявила вона.

Раніше в Нацбанку повідомили, що регулятор не має підстав для введення адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках. У той же час НБУ в разі необхідності готовий здійснювати валютні інтервенциії, щоб не допустити різких стрибків курсу.

Топ-менеджери українських банків підтвердили готовність забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення готівкою банкоматних і термінальних мереж.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *