У Мадриді проходить екоконференція ООН

У Мадриді проходить Кліматична конференція ООН (COP25).

Як повідомляється, під час відкриття Конференції генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш виступив з вимогою перейти до рішучих дій на захист довкілля.

«Ми маємо показати, що серйозно налаштовані на те, щоб припинити нашу війну проти природи. У питанні захисту довкілля людство має обрати між шляхом «надії» та шляхом «капітуляції», — заявив Гутерріш.

Під час заходу учасники обговорять виконання умов Паризької угоди з захисту клімату, яка була підписана у 2015 році. Тоді 190 країн світу взяли на себе зобов’язання вживати заходів для того, щоб не допустити глобального потепління.

Основною метою угоди є скорочення викидів СО2 в атмосферу. Саме вони є причиною підвищення температури повітря на два градуси Цельсія і глобальної зміни клімату. Країни домовилися знизити цей показник до 1,5 градуса. Для досягнення цієї мети викиди в атмосферу до 2030 року мають зменшитися на 45% у порівнянні з показниками 2010 року.

Кліматична конференція ООН триватиме у Мадриді з 2 до 13 грудня. У ній візьмуть участь близько 29 тис. представників майже 200 держав світу. Серед учасників заявлені глави держав і урядів та міністри. Відвідає конференцію і шведська екоактивістка Грета Тунберг.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *