У Києві можна здати каштани на переробку: де приймають і скільки платять

Восени кияни можуть отримати символічну плату за збір каштанів.

Цьогоріч у Києві, як і в попередні роки, триває сезон зі збору каштанів. Люди їх збирають і здають на перероблення в пункти прийому вторинної сировини.

За один кілограм каштанів можна отримати 2 гривні,. Хоча ціна за кілограм і невелика, самі плоди важкі — їх приносять у дуже великій кількості. Тож, якщо постаратися, можна трохи підзаробити. Уточнюється, що ціна за каштани не змінилася з 2019 року — тоді плоди теж брали по 2 гривні за кілограм. За словами комунальників, після перероблення каштани використають фармкомпанії для виготовлення різних медичних препаратів і косметологічних засобів (наприклад, крему).

Препарати на основі кінського каштана широко застосовуються під час лікування судинних захворювань, зокрема тромбофлебіту, варикозу — розширюють звужені артерії, прискорюють кровообіг і зменшують крихкість капілярів. А екстракт каштана застосовують під час лікування забитих місць, різних травм і синців. У косметології каштан узагалі вважається незамінним інгредієнтом для збереження краси та молодості. Засоби з каштана тонізують, покращують мікроциркуляцію, зменшують застій крові в поверхневих шарах шкіри, зменшують целюліт, протистоять випаданню волосся і захищають від негативної дії ультрафіолету.

Екстракт каштана часто є компонентом антицелюлітних засобів, оскільки зменшує набряки й тонізує шкіру, вирівнюючи її поверхню. Крім того, його можна знайти серед компонентів «антивікової» косметики, оскільки він має протинабрякові властивості. Також екстракт каштана стимулює вироблення колагену, у результаті чого зменшується кількість і глибина зморщок, натомість підвищується тонус шкіри та підтягується овал обличчя. Каштан також міститься у складі шампунів, бальзамів, масок і сироваток, що стимулюють ріст волосся та перешкоджають утворенню лупи. Зазначимо, що в деяких інших містах України пункти прийому вторсировини теж приймають каштани на переробку. Раніше ЕкоПолітика писала, що київська громадська організація «Україна без сміття» почала приймати на переробку дрібну натуральну деревину, з якої виготовлятимуть тріску.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *