Ціни на пшеницю досягли історичного максимуму у 10 тис гривень за тону

В портах України (площадка СРТ-порт) продовжує зростати ціна на пшеницю. Станом на 24 листопада вартість пшениці 2 та 3 класу складала 9700-10200 и 9650-10150 грн/т СРТ-порт відповідно (для глибоководних портів). При цьому знайти товар за мінімальними цінами практично неможливо. Такі ціни навіть вище тих, що спостерігались в 2021/22-му Маркетинговому році, коли ринок на піку вартості — 9750 грн/т різко обвалився через зростання внутрішньої пропозиції так під тиском зовнішнього ринку.

Аналітики називають серед основних причин росту скорочення пропозиції культури на світовому ринку через несприятливі кліматичні умови в основних країнах виробництва. Окрім того IGC знизив оцінку світового виробництва та запасу зернових зокрема через опади в Австралії, які не дають вчасно зібрати пшеницю і можуть погіршити її якість, а також катаклізми в Канаді, зростання вартості добрив для вирощування культури, та можливий недосів в основних регіонах виробництва.

Навіть в Україні, не дивлячись на сприятливі кліматичні умови досі залишається відкритим питання розвитку озимих посівів та їх готовності до зимування. Паралельно зі скороченням пропозиції збільшується очікуваний попит на зерно, зокрема за результатами тендерів з Єгиптом, Турцією і Йорданією.

Зараз пробитий важливий психологічний бар’єр — 10 000 грн за тонну, що створює передумови для подальшого росту цін. За словами аналітиків зараз в Україні рекордний урожай пшениці, тому ситуація на ринку залежить тільки від аграріїв, які можуть чекати вищої вартості для початку продажу. Схоже, що навіть проблеми з якістю цьогорічного врожаю не можуть знизити конкурентність українського зерна на світовому ринку в існуючій ситуації.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *