Ціни на газ у Європі різко обвалилися

Ціни на ф’ючерси на газ у країнах Європи різко знизились після стрімкого подорожчання до майже 2 тисяч доларів за тисячу кубометрів, яке сталося напередодні.

Про це свідчать дані, оприлюднені європейській біржі ICE. Під час торгів 7 жовтня котирування знижувалися до рівня нижче 1100 доларів за тисячу кубометрів.

Зокрема, станом на ранок ф’ючерсний контракт на листопад поставку однієї мегават-години газу на нідерландський хаб TTF коштував 90 євро. Відтак тисяча кубометрів блакитного палива коштувала 1095 доларів.

При цьому протягом кількох тижнів у вересні і на початку жовтня вартість газу в Європі стрімко зростала, встановивши кілька рекордів. Вдень 6 жовтня вона ціна тисячі кубометрів газу сягнула майже 2 тисяч доларів.

На тлі рекордного здорожчання газу керівники міністерств економіки і фінансів Франції, Іспанії, Чехії, Румунії та Греції запропонували розслідувати причин такого різкого стрибка цін. Для пом’якшення цих коливань п’ять країн пропонують встановити загальні правила за обсягами запасів газу, а також підвищити координацію при покупках і реформувати оптовий ринок електроенергії.

Що відомо

  • Ціна на листопадові ф’ючерси на газ на головному європейському хабі TTF в Роттердамі досягла 111,13 євро за МВт-год. Це приблизно $1280 за тисячу кубометрів газу.
  • 4 жовтня Данське енергетичне агентство надало згоду щодо запуску в експлуатацію першої гілки російського газогону «Північний потік-2».
  • Російський енергетичний монополіст — компанія «Газпром» 4 жовтня розпочала заповнення першої гілки проєкту «Північний потік-2».
  • Президент Володимир Зеленський ініціював консультації з Європейською комісією та урядом Німеччини щодо реалізації проєкту «Північний потік-2».

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *