Транспортний збір повернуть

Влада вже приміряє додаток до держбюджету у вигляді транспортного збору, який було відмінено як окрема сплата податку декілька років потому. Здається, автовласники для влади існують лише з метою бути безкінечною дойною коровою. Це стадо, яке можна «доить» безкінечно довго. І безпечно. Питання — чому б українців («цих лохів») не обкласти двійним або п’ятірним податком на додану вартість? тарифи на комуналку у добрий десяток разів більше — теж добре? Використовуєте електрокари? — нумо тариф на електроенергію на 500% більше!

В Міністерстві інфраструктури України просувають ідею повернення дорожнього збору з автовласників.

У Мінінфраструктури хочуть за допомогою дорожнього збору стимулювати українців купувати більш екологічні авто, тобто прив’язати ставки дорожнього збору до рівня вихлопу авто.

Ця пропозиція обговорювалася на засіданні Кабінету Міністрів в пакеті пропозицій щодо розвитку електрозарядної інфраструктури і т. п. Самі ставки не озвучувалися, інформує finance.ua.

Крім того, той самий «дорожній збір», який хочуть реанімувати, водії і так зараз платять — він «зашитий» у вигляді частини акцизу у вартість палива. Його безпосередньо сплачують до бюджету оператори нафторинку. Більш того, Україна відмовилася від фіксованого транспортного збору в 2011 році, після скасування техогляду і перейшла на систему його стягування з реалізованого палива з кількох причин.

По-перше, зникла контрольна точка, де держава перевіряла сплату транспортного податку (при проходженні ТО).

По-друге, податок в ціні палива був більш справедливим. Той, хто більше їздить — більше і платить.

Раніше величина транспортного податку залежала від кубатури двигуна і ніяк не враховувала частоту поїздок.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *