Світ злишають краби через пластик

За останній рік світ залишило більше ніж 500 тис. крабів-самітників. Катастрофа відбулась на віддалених острівних групах Індійського океану. Причина — краби опинилися в пастці з пластикового сміття.

Нове дослідження виявило, що 508 000 крабів загинули на архіпелазі Cocos Islands в Індійському океані, і ще 61 000 на острові Хендерсон в Тихому океані. Обидві ці ділянки сильно забруднені пластиковими відходами, які вкривають прибережну смугу і пляжі.

Дослідники з Інституту морських досліджень (Imas) і Музею природознавства в Лондоні виявили, що в середньому на кожен кв.метр пляжів припадає 1-2 загиблих крабів.

Причиною їх загибелі є те, що вони залазять в пластикові ємності (пляшки, відра тощо), звідки потім не можуть вибратися. Проблема погіршується через те, що інші краби-самітники злазяться на запах недавно померлих родичів, щоб присвоїти їхні раковини, що призводить до того, що кілька тварин потрапляють в одну і ту ж пастку. Наприклад, в одному пластиковому контейнері дослідники виявили 526 крабів.

«Насправді проблема досить підступна, бо для цього потрібен тільки один краб. Краби-самітники не мають власної раковини, і коли один з їхніх співвітчизників помирає, він випускає хімічний сигнал, який сповіщає, що є доступна раковина, втягуючи в це все більше крабів… По суті, це огидна ланцюгова реакція», – пояснює доктор Алекс Бонд, старший куратор Музею природної історії і один з дослідників.

Краби-самітники є важливою частиною тропічного середовища, вони розносять насіння рослин, розпушують і удобрюють ґрунт, тому їх скорочення може мати значний вплив на навколишні екосистеми.

Дослідницька група говорить, що їх результати вказують на необхідність термінового розслідування рівня смертності крабів у всьому світі.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *