Суд за Білий Черемош: кто виграє?

Вже втретє Західний апеляційний господарський суд розглядатиме справу щодо збереження річки в районі села Голошина від спорудження на ній гідротехнічних споруд необхідних для діяльності чергової ГЕС.

Все почалося із підписання сільським головою рішення сільської ради за який ніхто не голосував про наданні в оренду земельної ділянки біля річки. За відповідні дії голови було відкрито кримінальну справу, яку закрили за спливом строку (це означає що суд визнав винну особи та факт підробки рішення сільської ради, проте час розгляду справи був настільки довгий, що притягувати до відповідальності особу недоцільно). Проте, чи могла сільська рада приймати рішення, щодо Білого Черемошу? Однозначно, ні. Річка Білий Черемош — обласного значення, бо розділяє дві області Чернівецьку та Івано-Франківську.

Це означає, що вона вважається загальнодержавною і рішення щодо таких земель має право приймати лише Кабінет Міністрів України. Крім того, цікавим є те, що по одну сторону річки є національний природний парк, а по іншу вже цінностей не має? Крім того, більша частина річки Білий Черемош має особливий статус. На ділянці річки від Сарати до Кут, куди попадає і зона відведена під ГЕС забороняється лов риби та добування водних тварин протягом усього року. Особливий статус цих територій зумовило включення її у Смарагдову мережу та наявністю в межах Чернівецької області Черемоського іхтіологічного заказника Таким чином, куди дивились представники держгеокадастру, які погоджували проектну документацію щодо відведення особливо цінних земель для ГЕС? Яким чином відводилась комунальна земля, а на етапі суборенди з’явились землі державної власності?

Що на це каже Верховний суд? Спершу, суд звернув увагу на не доопрацювання судами дослідження усіх природоохоронних норм. Проте, другий раз касаційний суд жодним словом не зазначив про цінність цих земель і зробив дивний висновок, що бізнес не повинен страждати через незаконні дії державних органів. Напрошується запитання, тоді що важливіше: — природа, довкілля – як суспільне благо всіх, — чи бізнес, який несе ризики власної діяльності, і який дуже часто є причиною неправомірних дій державних органів?

26 листопада 2019 року об 11.20 Західний апеляційний господарський суд знову слухатиме справу щодо збереження річки Білий Черемош.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *