Сотні гектарів лісу в Україні вирубують для опалення: екологи б’ють на сполох

Унаслідок незаконної вирубки напередодні новорічних свят постраждали мільйони хвойних дерев

Унаслідок здорожчання енергоресурсів сьогодні сотні гектарів лісу по всій країні вирубують для опалення. Про це заявили українські екологи, ідеться в сюжеті «5 каналу».

Водночас у Всесвітньому фонді дикої природи застерігають, що незаконне вирубування лісів залишається серед голових екологічних проблем України. На проблему рубок у промислових масштабах звернула увагу й екологічна аудиторка та експертка з екологічних питань Тетяна Лампіка. За її словами, активно незаконно вирубують лісосмуги в селах, ліси в Карпатах.

Знищують ліси і чорні браконьєри, і для промислових потреб. «За умови, що газ є за дуже високою ціною для малих і невеликих містечок, то дуже велика кількість насаджень вирубується на території України», – сказала вона. Зокрема, унаслідок незаконної вирубки напередодні новорічних свят постраждали мільйони хвойних дерев. Зазначається, що рівень лісистості України дуже низький – 11-12%, тоді як у країнах Європи цей показник може сягати 40%. Фахівці констатують, що знищення лісів в Україні триває вже не одне десятиліття, але реальних кроків для розв’язання проблеми не зроблено.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *