Скільки коштуватиме українцям вакцина від COVID-19

Бум захворювання на СOVID-19 ще попереду, але сітуацію може врятувати вакцінація. наскількі це недешеве, або навпаки дешеве задоволення для бюджету та пересічних громадян розповіли в МОЗ.

Так, крім безкоштовної вакцини для 20% населення за програмою COVAX зможе докупити її додатково за спеціальною ціною – 7 доларів за дозу.

Про це розповів головний санлікар України Віктор Ляшко, передає РБК-Україна. За його словами, одна доза вакцини від коронавірусу для України може коштувати сім доларів, а курс вакцинації із двох доз відповідно 14 доларів. Ляшко нагадав, що в проекті держбюджету на 2021 рік закладено 2,6 мільярда гривень на закупівлю вакцини, і ці кошти якраз можна буде витратити на покупку додаткових доз препарату.

Нагадаємо, Україна отримала гарантію на безкоштовну вакцину від коронавірусу в рамках глобального механізму COVAX. Її нададуть із розрахунку на 20% населення, половину – 4 млн – вакцинують у першому півріччі 2021 року.

Тим часом, компанії Pfizer та BioNTech 18 листопада оголосили про повне завершення випробувань своєї вакцини від COVID-19. В результаті її ефективність підвищили із раніше заявлених 90% до 95%.

Нагадаємо, вакцина американської фармацевтичної компанії Moderna показала ефективність у 94,5%.

Вакцина від коронавірусу, розроблена компаніями Pfizer та BioNTech, продемонструвала 90% ефективності за результатами 3 етапу клінічних випробувань.

Вартість дози вакцини від компаній Pfizer і BioNTech може перевищити 19,5 доларів. Раніше повідомлялось, що експериментальна вакцина проти коронавірусу, яку вже почали випробовувати на людях в США і Німеччині, може з’явитися в мільйонах доз до кінця 2020 року.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *