Російська блокада на Азові вже коштувала Україні 6 млрд грн.

Економічні наслідки блокування та затримок кораблів в Азовському морі мають свою ціну. Як виявилось, не таку вже і маленьку. Ці дії Росії з 2014 року у У Міністерстві інфраструктури оцінили на суму від 6 мільярдів гривень.

Звітували напередодні міністр інфраструктури Володимир Омелян, заступник міністра оборони з питань євроінтеграції Анатолій Петренко і голова адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

Для журналістів високопосадовці детально змалювали поточну ситуацію в Азовському регіоні і цілеспрямовану російську блокаду.

Загалом від середини травня й до кінця листопада Україна зафіксувала майже 750 випадків затримок, спричинених Росією. Із них переважна більшість (а саме 631) – це затримки в акваторії окупованого Кримського півострова.

«Мета російського уряду і особисто Путіна – не лише блокувати наші морські порти, а й дестабілізувати ситуацію в Азовському регіоні. Вони досі вірять, що можливо зробити коридор у Крим суходолом. За 20 кілометрів звідти проходить лінія фронту, де російські солдати з російською зброєю атакують Україну. Я сподіваюся, що всі європейські нації та наші північноамериканські друзі будуть одностайні й зупинять Путіна, який може стати новим Гітлером 21 століття», – наголосив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

При цьому заступник глави Міноборони додає: «За нашою оцінкою, загроза подальшої ескалації з боку російських військових є високоймовірною. Як доказ цього ви можете побачити кількість російського війська, яке зараз перебуває у постійній дислокації довкола України. А також зверніть увагу на структуру цього війська. Ви побачите балістичні ракети, ви побачите зброю, розгорнуту у Криму».

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *