Рада втрутилась в перелік держпідприємств, які неможна приватизувати

Депутати Верховної Ради вдмінили закон про об’екти, які не підлягають приватизації на засіданні 2 жовтня.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

За документ проголосували 250 нардепів.

У пояснювальній записці зазначено, що документ містить інформацію, яка втратила актуальність у частині найменувань органів державного управління і підприємств, а також не містить підстав для включення їх до переліку, затверджених цим законом.

Актом вносяться зміни в закон «Про приватизацію державного та комунального майна» в частині визначення критеріїв об’єктів, що не підлягають приватизації, зокрема, встановити, що об’єкти права державної власності, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованих територіях.

Так, статтю 96 Кодексу України з процедур банкрутства передбачається доповнити новою нормою.

«Під час процедури санації державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, їх нерухоме майно може бути відчужене лише у випадках, передбачених планом санації», — сказано у тексті закону до другого читання.

У ході розгляду на підтвердження поставили правку, враховану комітетом, яка передбачає заборону вчиняти виконавчі дії відповідно до ЗУ «Про виконавче провадження» щодо об’єктів права державної власності, які на день набрання чинності цим законом були включені до переліків, затверджених законом «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», протягом трьох років з дня набрання чинності цим законом, крім стягнення грошових коштів і товарів, що були передані в заставу за кредитними договорами. За неї проголосували 240 нардепів, таким чином норма залишилася у тілі закону.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *