Путін готується до затяжної війни проти України, але спроби залучити Білорусь можуть викликати розкол у її збройних силах

Російський диктатор Володимир Путін створює умови для ведення затяжної загарбницької війни проти України. Він намагається змусити Білорусь приєднатися до бойових дій, що може лише спричинити тертя у білоруських збройних силах.

На це вказують аналітики американського Інституту вивчення війни(Institute for the Study of War, ISW). Вони підкреслюють, що цілі глави країни-агресора, як і раніше, імперіалістичні й максималістські, яким не судилося збутися.

Під час зустрічі з Радою при главі РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини (СПЛ) Путін заявив, що «спецоперація» в Україні може бути «тривалим процесом», а «захоплення» нової території – є істотним результатом цього процесу для Росії. Водночас кремлівський лідер вигідно порівняв себе з російським царем Петром I, наголосивши, що «РФ тепер контролює Азовське море», за яке той воював.

«Це звернення до російської імперської історії явно зображує нинішні путінські цілі в Україні як відверто імперіалістичні і все ж таки максималістські. Путін змушує російську аудиторію чекати затяжної, виснажливої війни проти України, яка, як і раніше, спрямована на завоювання додаткових українських територій», – зазначили в ISW.

Російський інформаційний простір позитивно відреагував на запевнення Путіна та висунув додаткові умови для затягування війни. Один блогер, порівнявши Україну з Сирією, заявив, що ЗС РФ розпочали «значні перемоги» на полі бою лише через роки після початку операції.

Експерти ISW нагадали, що Кремль встановлював інформаційні умови для затягування війни в Україні з літа 2022-го – після того, як окупанти не змогли забезпечити та утримати свої основні цілі. Ця інформаційна обумовленість принципово несумісна з будь-якими дискусіями про припинення вогню чи переговори.

Путін готується до затяжної війни проти України, але спроби залучити Білорусь можуть викликати розкол у її збройних силах – ISW

 

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *