Проти Тупицького готовий обвинувальний акт — справа піде в суд?

Поки екс-суддя КС Олександр Тупицький розбрасувався заявами, у т.ч. до суду щодо недопущення його до роботи, правоохоронці не гаяли часу та підготували обвинувальний акт. В документі йдеться про злочини проти правосуддя (ч. 2 ст. 384 і ст. 386 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

«До Подільського районного суду м. Києва направлено обвинувальний висновок стосовно колишнього голови Конституційного Суду України за фактами вчинення кримінальних злочинів проти правосуддя (ч. 2 ст. 384 і ст. 386 КК України)», — йдеться у повідомленні.

Як стало відомо агентству «Інтерфакс-Україна», у повідомленні прокуратури йдеться про екс-голову КС Олександра Тупицького.

«Розслідуванням встановлено, що в жовтні 2018 року обвинувачений з корисливих мотивів та в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, здійснив підкуп свідка, переслідуючи мету, щоб він відмовився від давання показань або надав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод», — повідомляють в ОГПУ.

Там додають, що протягом 2018-2019 років Тупицький неодноразово надавав слідчому Генпрокуратури України в цьому самому провадженні завідомо неправдиві показання, з’єднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину.

Як повідомлялося, 24 грудня 2020 року в Офісі генерального прокурора повідомили агентству «Інтерфакс-Україна», що голова КС Тупицький викликаний повісткою на 28 грудня до Офісу генпрокурора для проведення процесуальних дій. При цьому в Офісі не уточнили, в рамках розслідування якої справи Тупицький викликається і для яких саме процесуальних дій.

Допит мав відбуватися в кримінальному провадженні №12013110060002990, слідство у якому веде Управління ДБР у справах Майдану. Це кримінальне провадження про злочинну організацію колишнього голови Госпсуду Віктора Татькова та його заступника Ємельянова, провадження зареєстроване у 2013 році, розслідуванням займалося Управління спецрозслідувань Генпрокуратури України на чолі з Сергієм Горбатюком, а на початку цього року передано до ДБР.

Пізніше того самого дня представник президента в КС Федір Веніславський на брифінгу розповів, що голову КС було викликано до Офісу генпрокурора для вручення підозри у зв’язку із записами, на яких Тупицький обговорює, як перешкоджати розслідуванню та діяльності суду.

«За наявною у мене інформацією, плівки записані в рамках проведення досудового розслідування, легально і з усіма необхідними дозволами. Тобто суд дозволив здійснювати негласні заходи спостереження і зняття інформації. І саме це стало підставою, щоб було зареєстровано кримінальне провадження і пана Тупицького було викликано для оголошення про підозру», — розповів Веніславський на брифінгу.

«Оприлюднення плівок, на яких фігурує голова КС Тупицький, уже свідчить, що він не відповідає критеріям судді КС, закріпленим у Конституції. Це високі моральні якості, яких у цьому випадку немає, і професіоналізм, який також під питанням. Думаю, цей факт є достатнім для того, щоб судді КС щонайменше на зборах, спеціальному засіданні, розглянули питання, чи може суддя Тупицький бути суддею КС», — резюмував він.

Пізніше стало відомо, що Олександр Тупицький таки отримав повідомлення про підозру в підкупі свідка та введенні в оману суду шляхом завідомо неправдивого показання свідка.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *