Понад 6 млрд доларів втратила Україна на експорті через війну

Через блокування портів та скорочення експорту Україна зазнає колосальних втрат. Ці втрати оцінюються у 170 млн доларів на день

“Ми недоотримуємо через зупинку експорту ​170 млн доларів на день через блокування морських портів. Сюди ще слід додати збитки від крадіжок українського зерна і продукції сталелітійної промисловості на окупованих територіях. Плюс беремо до уваги шкоду від руйнувань логістичних, виробничих, елеваторних потужностей”, – зазначає посол з особливих доручень при Міністерстві закордонних справ України Ольга Трофімцева.

У цілому загальна шкода, завдана повномасштабною війною Росії проти України українському експорту складає щонайменше 6 млрд доларів.

Нагадаємо, для активізації експорту та транзиту зерна залізничним транспортом Німеччина надає Україні потяги. У Польщі створили логістичний хаб для сприяння українському експорту. Також ведуться перемовини щодо розблокування портів.

Крім того, Єврокомісія погодила фінальний текст Спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС. Угода передбачає виконання двосторонніх та транзитних перевезень українськими перевізниками без дозволів. Підписання документа заплановане наприкінці червня.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *