Покинутий завод «Радикал» у Києві просякнутий тоннами ртуті

Останню перевірку екологічного стану біля заводу «Радикал» і рівня забруднення підприємством довкілля провели у вересні

У Києві на території покинутого хімічного заводу «Радикал», що часто називають «ртутною бомбою» столиці, накопичилося понад 200 тис. тонн небезпечних відходів, випаровування яких отруюють атмосферне повітря в околиці.

Про рівень забруднення підприємством навколишнього середовища під час пресбрифінгу розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Петро Пантелеєв, передають «Коментарі». За словами посадовця, остання перевірка екологічного стану поблизу ртутного заводу «Радикал» проводилася у вересні 2021 року.

Висновки фахівців Державної екологічної інспекції за результати перевірки — негативні. «Показники є стабільно поганими. Є перевищення від 2 до 35 разів залежно від місця розташування того чи іншого об’єкта.

На території, яка підлягає дезактивації та очищенню, міститься близько 200 тисяч тонн ґрунтів, які мають у своєму складі ртуть, а також є близько 200 тонн самої ртуті», — розповів Пантелеєв. Це тільки приблизні показники рівня забрудненості території хімзаводу, уточнив він. Точні дані столична влада отримає на етапі проєктування програми з утилізації хімічних відходів.

Цей план базується на міжнародному та українському досвіді та розроблятиметься спільно з Міністерством захисту довкілля. Заступник голови КМДА також пояснив, чому територія заводу не охороняється й на неї можуть потрапити підлітки та сталкери. «На заводі немає відповідального господаря, який може виконувати роль зі збереження території та інші функції.

Ліквідатори мінялися, але ситуація залишалася. Періодично силами міста ми ставили перепони й будемо їх ставити, щоб люди не проходили на небезпечні території», — сказав він. Водночас у мерії Києва пообіцяли перевірити інформацію про те, що у Броварському районі Київської області на полігоні, де захоронено деякі відходи із заводу «Радикал», був частково пошкоджений гідроізоляційний шар.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *