Почалися посадки? 18 кримінальних справ відносно високопосадовців в екологічній сфері

Сьогодні правоохоронцями розпочато широкомасштабну акцію по фіксації та документуванню групи осіб, які за версією слідства займалися розкраданням коштів у сфері екології.

Слідча група на чолі з Генеральною прокуратурою України, Державним бюро розслідувань спільно з оперативними працівниками ГУ КЗЕ Служби безпеки України та Департаменту забезпечення діяльності, пов’язаної з небезпечними відходами Національної поліції України підозрюють виконуючого обов’язки голови Державної екологічної інспекції Ігоря Яковлєва та керівництво державної компанії «Укргазвидобування» в розкраданні коштів, які виділялися на утилізацію відходів буріння. До складу цієї групи також входить і одіозне підприємство ТОВ «Еко-Форс» та його бенефіціар Ігор Височин, які вже неодноразово було фігурантами численних журналістських розслідувань.

На головному фото: Ігор Яковлєв, тво Голови ДЕІ, «приймає» у гостях правоохоронців з обшуком

Прокурори разом з детективами переконані, що підприємство ТОВ «Еко-Форс», яке має ліцензію Мінприроди на утилізацію небезпечних відходів лише виступало прикриттям для розкрадання коштів, які сплачувалися за утилізацію, тобі як самі відходи захоронювалися у несанкціонованих місцях по всій Полтавській області.

Журналісти InfoNews, які починали розслідування цієї історії, доводили факти корупції з боку Голови Державної екологічної інспекції Ігора Яковлєва, сьогодні мають певні результати. Нарешті сьогодні Генеральною прокуратурою України спільно з ДБР, за оперативного супроводження, у рамках кримінального провадження було здійснено одночасно 18 обшуків та огляди полігонів відходів.

В теперішній час є всі підстави вважати, що вказане кримінальне провадження може стати одним з наймаштабніших розслідувань у сфері екології за останні 28 років, оскільки задіяні особи, які очолюють головний екологічний правоохоронний орган – Держекоінспекцію, яка діє під повним кураторством Міністерства екології та природних ресурсів.

Ми не маємо достовірних даних про всі обставини, встановлені слідством, але можемо допустити, що вказана група осіб заволоділа державними коштами у розмірі 40 млн. грн., під виглядом оплати за послуги з утилізації небезпечних відходів. Реалізуючи свої наміри, керівництво «Укргазвидобування» ініціювало процедури конкурсних торгів у системі ProZorro по закупівлі послуг із збирання та подальшої утилізації бурового шламу. До участі у конкурсних торгах залучалися підконтрольні приватні підприємства-утилізатори, які в подальшому і стали переможцями вищеозначених закупівель.

За результатами проведених оперативних заходів, на підставі отриманих доказів у рамках даного кримінального провадження одному із організаторів злочинної схеми – приватному підприємцю, повідомлено про підозру у скоєнні особливо тяжкого злочину: організації заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб. Іншим фігурантам провадження планується повідомити про підозру найближчим часом.

Досудове розслідування триває.

Подробиці злочинних «схем», відео з місць подій — у наступному матеріалі.

Таких саме гостей приймає Ігор Височин (ТОВ «Еко-Форс»)

Фото далі: Деякі видимі наслідки діяльності корупціонерів та «репортаж» на місті

     

 

     

 

     

 

 

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *