Підприємства не пускають “перевірку» щоб не платити мільйони

Після ухвалення законопроєкту №3091 недопуск інспекторів до перевірки обійдеться власникам у майже 2 мільйона. 32 підприємства-водокористувача не допустили Держекоінспекцію до перевірки.

Штраф за таке порушення всього 765 гривень, натомість реальні збитки довкіллю, які, ймовірно, завдає їхня діяльність, можуть складати мільйони гривень, повідомляє ДЕІ у Telegram. Екоінспектори за дорученням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля перевірили вже більше половини водокористувачів – 280 підприємств з 507.

Наразі продовжуються перевірки 58 суб’єктів господарювання. “На жаль, 32 підприємства не допустили інспекцію до заходів контролю. Штраф за таке порушення складає всього 765 гривень. Натомість, суб’єкти господарювання можуть здійснювати масштабні порушення, збитки від яких оцінюються у мільйони гривень”, – йдеться у повідомленні.

Екоінспектори зазначають, що для впливу на ситуацію необхідно якнайшвидше прийняти законопроєкту №3091 «Про державний екологічний контроль». Законопроєктом передбачено штраф 1,8 мільйона гривень за недопуск інспектора для найбільших підприємств-забруднювачів. А для підприємств із незначним ступенем ризику для довкілля – 600 тисяч гривень.

Від початку позапланової перевірки екоінспектори виявили численні порушення, розрахункові збитки від яких склали 7,4 мільйона гривень.  Найпоширенішими з них виявилися: скид забруднених вод; перевищення ліміту на використання водних ресурсів;  відсутність дозволу на забір чи скидання води.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *