ООН опублікувала доповідь про масові страти цивільних українців російськими військовими

За перші шість тижнів війни щонайменше 441 людина у трьох областях загинула насильницькою смертю

Російські збройні сили після вторгнення в Україну 24 лютого стратили сотні цивільних осіб, заявила в середу, 7 грудня, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер, яку цитує Управління Верховного комісара з прав людини.

У доповіді ООН, підготовленій за результатами роботи місії, докладно розповідається, як російські війська вбивали цивільних осіб в українських населених пунктах Київської, Чернігівської та Сумської областей України з 24 лютого по 6 квітня 2022 року. За словами Богнер, розглянуті у доповіді позасудові страти можуть становити воєнні злочини.

Так, у Бучі Київської області, яка перебувала під контролем російських військ з 5 по 30 березня, місія задокументувала вбивство 73 цивільних осіб (54 чоловіків, 16 жінок, двох хлопчиків та однієї дівчинки) і нині отримує підтвердження щодо вбивства ще 105 осіб.

Богнер зауважила, що свавільним стратам часто передували перевірки з боку російських військових. «Просте текстове повідомлення, шматок камуфляжного одягу або досвід попередньої військової служби могли мати фатальні наслідки», – сказала Богнер.

У доповіді зазначається, що на сьогодні ООН задокументувала насильницьку смерть 441 цивільної особи (341 чоловіка, 72 жінок, 20 хлопчиків та 8 дівчаток) у трьох регіонах лише за перші шість тижнів російського вторгнення. Водночас автори документа наголосили, що фактичні цифри значно вищі, оскільки робота зі збирання підтверджень принаймні ще 198 вбивств триває.

«Цивільні особи ставали мішенями на дорогах під час пересування в межах або між населеними пунктами, у тому числі під час спроб втечі від бойових дій», – зазначила Богнер.

Вона розповіла, що «російські військові привозили цивільних осіб до імпровізованих місць утримання, а потім страчували в полоні. Тіла багатьох жертв були знайдені зі зв’язаними за спиною руками та вогнепальними пораненнями в голову».

У ній зазначається, що росіяни вбивали переважно осіб чоловічої статі (88% усіх страт).

У доповіді наголошується, що потрібно ще докласти чимало зусиль для притягнення винних до відповідальності. Управління ООН з прав людини не знайшло жодної інформації про те, що російська влада розслідує будь-який із таких випадків.

 

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *