Названо імена авторів констуціонного кризи в 2019 році

Журналісти розповіли, хто був автором констуційної кризи в 2019 році, коли було звільнено голові Констуційного суда України Станіслава Шевчука. Це ексголова Офісу президента Андрій Богдан, голова ОАСК Павло Вовк і високопосадовець часів Януковича Андрій Портнов.

Журналісти отримали копії «плівок Вовка» — записів розмов у кабінеті глави ОАСК. За даними ЗМІ, навесні 2019 року Павло Вовк неодноразово спілкувався зі, ймовірно, Андрієм Портновим, який тоді перебував за кордоном, і Андрієм Богданом — він на той час був у штабі кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Судячи з матеріалів плівок, Вовк і його співрозмовники могли координувати звільнення Шевчука і просувати скасування закону про люстрацію, в якому могли бути зацікавлені, зазначають розслідувачі. У розмовах з главою ОАСК закон про люстрацію називали «болючим питанням», а Вовк радив своєму співрозмовнику Андрію почекати зі звільненням Шевчука через загрозу, що після цього не вийде скасувати люстрацію.

«Коротше, я с тобою згоден, запускай. Вперед, питань нема. Будемо дивитися. Єдине що, звичайно, все-таки відчував, що ми могли б завершити [ймовірно, скасування закону про люстрацію], а зараз вже починається гра така, знаєш, ну, непередбачувана. Х*р його знає: піде в глуху оборону або дійсно здадуться», — казав Вовк, ймовірно, Портнову.

За кілька годин після розмови КСУ підтримав звільнення Станіслава Шевчука з посади голови суду. Сам Шевчук заявив про «конституційний переворот» і назвав рішення незаконним. Також він казав, що найбільше його відставки хотів заступник Олександр Тупицький, який незабаром став главою КСУ.

«Андрюха [ймовірно, Портнов] просто хоче, щоб всі йому подзвонили і сказали: „Андрюха, бл*, всі на колінах. Що нам робити?“ Ну, я Андрію намагався пояснити, що на відстані не виходить так. Розумієш? Ну всі вони, с*ка, як діти. Треба з кожним сісти, говорити, бл*, торгуватися. А в Андрюхи відчуття, що всі злякалися, всі хочуть, с*ка, просто не знають, як добігти і що зробити», — казав Вовк, ймовірно, Андрію Богдану про Андрія Портнова.

За даними Слідства.Інфо, за кілька днів після розмови Портнов повернувся до України після п’яти років за кордоном.

Колишній начальник Управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк, який керував справою «плівок Вовка», в коментарі журналістам сказав, що одним зі співрозмовників, ймовірно, був Портнов, а іншим — Андрій Богдан.

Раніше Слідство.Інфо повідомляло, що навесні 2019 року Богдан регулярно розмовляв із Вовком і запрошував його до Адміністрації президента. Експертка Центру протидії корупції Галина Чижик зазначила, що Богдан теж підпадав під закон про люстрацію і міг бути зацікавлений в його скасуванні.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *