На звалище бурового шламу під Миргородом мають звернути увагу не лише депутати, але і правоохоронні органи”, – Ігор Горжій

Миргород, оспіваний Миколою Гоголем, здавна вважають перлиною Полтавщини: курорти, мінеральні цілющі води, чисте довкілля, мальовнича природа, історичні пам’ятки. Та нещодавно місцева громадськість виявила небезпечне явище, що може звести нанівець всі ці приваби Миргорода. Поблизу міста було помічене звалище   бурового шламу.

Буровий шлам – це частки розбурених гірських порід, що виносяться зі свердловини в процесі її буріння на поверхню висхідним потоком промивної рідини.

Цю субстанцію вважають небезпечною для довкілля, оскільки разом з ґрунтом з глибин піднімається безліч різних порід та багато хімічних елементів, що в результаті проникають у підземні води, а ті, що висихають розвіює вітер.

Існують спеціальні шламосховища, в яких субстанцію осушують, а потім утилізують.

Під Миргородом шлам вивантажують на звалище твердих побутових відходів. Це і обурило громадськість та депутатів Полтавської обласної та Миргородської міської рад, адже неподалік від звалища знаходиться ферма, дачі містян, курорти та водозабір.

«Завдяки небайдужості громадськості, міського та районного депутатського корпусу Миргорода й помітили місце куди вивозять буровий шлам. Скоріш за все, це шлам з бурових, що розташовані поблизу Ковалівки Шишацького району. Ми бачимо, що на сьогодні тут відвантажили не один десяток тон цих відходів бурового розчину. Саме через таких незграбних хазяїнів підприємств Полтавська обласна рада не погоджує надання спеціалних дозволів на розробку нових родовищ. Шлам потрібно утилізовувати на спеціалізованих звалищах. Напевно, це якась коротка схема: швидко пробурити, отримати надприбутки, а люди потім хай що хочуть те і роблять. Це звалище відведено лише для міста. На утилізацію цього шламу, у майбутньому, потрібно буде виділяти колосальні гроші з бюджетів. На ситуацію, що склалась повинні звертати увагу не лише депутати, а й правоохоронні органи та екологи», – розповів депутат Полтавської обласної ради, голова постійної депутатської комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій.

Днями миргородські активісти стали свідками скидання бурового шламу. Судячи з представлених документів 19 тонн бурового шламу відвантажило 15 травня ТОВ “Вінекоресурс”. З якої саме бурової – невідомо.

За словами депутата Миргородської міської ради Андрія Сіряка договір на вивезення, на це звалище, шламу депутати не бачили, але якщо він і існує, то такі небезпечні відходи не можна відвантажувати поблизу курортного міста.

«Я хочу, щоб ви звернули увагу на те, що тут розташовано поруч. Це санаторії де лікуються наші ветерани АТО, взагалі люди, які мають ті чи інші захворювання. Тут розташований завод мінеральних вод, молокозавод та водозабір. До нас приїздять люди з усієї України. Це прибуток до міського бюджету, а з бюджету, у свою чергу, фінансують лікарні, дитячі садки, школи та дороги міста. Люди їдуть до нас як в екологічно чисту місцевість. Головне – зберегти екологію міста», – зауважив Андрій Сіряк.

Питання відвантаження шламу на звалище поблизу Миргорода розглянуть на сесії Миргородської міської ради. Піднімуть цю проблему і депутати облради.

Також депутати регіону планують звернутися до Верховної Ради.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *