На свята українці викидають харчів на 1 млрд гривень

В Україні і в світі на свята купують більше їжі, ніж можуть з’їсти, і значну її частину потім відправляють на смітник В Україні під час новорічних свят викидають їжу на суму від 470 млн до 1 млрд гривень. Про це, посилаючись на підрахунки дослідників, на своїй сторінці у ФБ повідомив Центр управління відходами. Ця приватна компанія займається сучасною утилізацією різноманітних відходів. Тут кажуть, що зростання кількості відходів на свята – то тенденція, властива усьому світу.

У Великобританії та США під Новий рік відходів стає більше на 25-30%. Велику частку того, що викидається, становлять харчові відходи. Причому нерідко це навіть їжа, яка все ще придатна до споживання. Компанія у своєму різдвяному пості дала кілька порад, як уникнути марнотратства на свята і як забезпечити кращу долю продуктам, які все ж виявилися зайвими.

Отже: Перед походом в магазин обов’язково складіть список покупок, щоб зменшити спокусу купити щось зайве, а також попередньо перевірте холодильник на наявність потрібних продуктів Заздалегідь складіть святкове меню – обирайте легкі страви з сезонних локальних продуктів та обов’язково враховуйте кількість гостей.

Якщо чекаєте батьків або кілька друзів, то не варто готувати на 20 осіб. Зберігайте їжу, що залишилась, в харчових контейнерах в холодильнику та спробуйте трансформувати її в нові страви. Також деякі готові страви можна заморозити, так вони будуть зберігатися довше і зможуть потішити вас пізніше. Накладайте на свою тарілку лише стільки, скільки можете з’їсти. Якщо після святкування все ж лишилось багато їжі, запропонуйте гостям забрати з собою. Можна спакувати всім з собою в судочки або віддати бездомним чи людям, що потребують. Спробуйте знайти місцеві організації, які допомагають таким людям, та запитайте, як можна передати їжу.

А от вже на своєму сайті Центр управління відходами дає пораду, що робити з їжею, якій все ж не пощастило виконати свою головну місію. Її радять пускати на компост.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *