Міністр оборони Польщі: тепер російські війська вже офіційно атакують Україну

Москва не змінила свого агресивного курсу і вже офіційно атакує Україну.

Про це заявив міністр нацональної оборони Польщі Маріуш Блащак, пише «Польське радіо».

Блащак сказав, що введення воєнного стану в Україні у зв’язку з обстрілом росіянами українських кораблів у Керченській протоці показує, що «Росія не змінила свого курсу, пов’язаного з агресією». Міністр підкреслив, що Росія напала на Грузію 2008 року, потім на Україну 2014-го, «а нині російські війська вже офіційно атакують Україну».

«Ми маємо справу з поступовим відновленням російської імперії, з нападом та агресивною політикою. Точно та сама імперська політика, яку проводили раніше, проводять і нині. Саме тому я, як міністр національної оборони, а також уряд прем’єра Матеуша Моравєцького та президент Польщі Анджей Дуда докладаємо зусиль, аби у Польщі був Fort Trump«, — заявив Блащак.

«Ми живемо у 21-у столітті, результатом чого стала гібридна діяльність. Це дії проти іншої держави. Ми маємо справу з порушенням міжнародного права і ми протистоїмо цьому», — підкреслив він.

За його словами, обороноздатність Польщі протягом останніх трьох років «значно збільшилася».

«Зламним моментом був саміт НАТО у Варшаві в 2016 році, завдяки постановам якого у Польщі розгорнули війська Північноатлантичного альянсу, американські, британські, румунські та хорватські війська. Наші війська є в Румунії та Латвії, а отже відносини — дуже тісні», — додав голова оборонного відомства.

6-7 країн ЄС, зокрема Польща, виступають за нові санкції щодо Росії у зв’язку з подіями 25 листопада у Керченській протоці. Німеччина заявила, що вважає поспішним таке рішення.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *