Манкурти і кургани

В Україні є два види манкуртів. Тобто людей, які не мають пам’яти. Це сільгоспробітники та чиновники. Знищення природоохоронних заповідників та курганів, що є історічними памятками — на їх совісті.

Вони знищують степи, балки, заплави і річки, лісосмуги, забруднюють водойми, море. Вони навіть історію та культуру пустили під гостре лезо плуга.

Хоча тих, хто знищує скіфські кургани, потрібно називати вандалами, адже кургани, це поховальні пам’ятники (могили).

І цими манкуртами та вандалами є звичайні люди, які мають таку мирну професію, вони пишаються тим, що роблять. Вони — сільгоспвиробники. Часто з гордістю і навіть з докором заявляють «а ми вас годуємо»! При цьому забувають, що «не хлібом єдиним живе чоловік».

Але є ще одна категорія манкуртів. І це кагорта чиновників, ті хто при владі і «нічого не бачить», ті, хто наділяє земельні ділянки, хто робить проекти землеустрою і не звертає увагу на такі «дрібниці», а також ті контролюючі органи, що зобов»язані опікуватися станом пам»яток історії та культури. Для чого держава уповноважила їх на виконання обов»язків, які вони не виконують?

Ми констатуємо факти стрімкого знищення курганів та перетворення їх на сільгоспугіддя або й сміттєзвалища! Лише уявіть, кургани простояли тисячоліття, скільки усілякого було за цей історичний період, але могили не руйнували. А сучасники за останні 30 років стирають з обличчя Землі історичну, культурну, природну СПАДЩИНУ! А що ж отримують натомість? тону зерна, а то й менше.

ХРАНИТЕЛІКУРГАНІВ допомагають Національному парку «Тузлівські лимани» зберегти курган, що межує з Парком і «чомусь» його свого часу не було уключено в межі Парку, що і призвело до його фактичного знищення.

*Манку́рт — людина зі стертою пам’яттю. Людина без історичної пам’яті, без знання історії власного народу. Термін походить із тюркського міфу і був поширений Чингізом Айтматовим у романі «І довше віку день триває» (1980).

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *