Майнерам криптовалюти представили замінювач 32-х відеокарт NVIDIA GeForce RTX 3080

Китайська компанія Bitmain оприлюднила тизер свого криптовалютного майнера, який один замінює 32 відеокартам NVIDIA GeForce RTX 3080. При цьому швидкість хешування Ethereum дорівнює 3 Гхеш/с. Про дату початку продажу ничого ще невідомо.

Використання ігрових відеокарт для видобутку криптовалюти хоча і допомагає виробникам випускати немислиму кількість високопродуктивних прискорювачів, але одночасно завдає важкої шкоди традиційному ринку ігрових систем. Рішення проблеми полягає не стільки в обмеженні, скільки в створенні більш ефективних спеціалізованих рішень, чим займаються не тільки NVIDIA і AMD, а й компанії на кшталт Bitmain.

Обчислювальні модулі Antminer E9 Ethereum представляють собою інтегральну схему спеціального призначення (ASIC). Подібні рішення не відрізняються універсальністю, але більш ефективно справляються з конкретними завданнями, під які створені, а отже, обходяться дешевше при рівній результативності. Прикладом можуть служити процесори обробки зображень – навіть в смартфонах вони легко справляються з надскладними потоками даних з камер.

На сьогодні Antminer E9 – найшвидший з доступних майнерів ASIC, що перевершує навіть Linzhi Phoenix Ethash ASIC, що володіє швидкістю 2,6 Гхеш/с. Якщо криптостарателі скористаються новим продуктом, то можуть відмовитися від покупки NVIDIA Ampere, і, можливо, гравцям нарешті вдасться придбати відеокарти за розумною ціною.

Поки Bitmain не розкрила подробиці Antminer E9, за винятком його продуктивності і енергоспоживання – на рівні 2556 Вт (0,85 Дж/Мхеш). Таким чином, Antminer E9 не тільки швидше майнера Phoenix, але і більш енергоефективний. Для порівняння, майнер Phoenix споживає 3000 Вт. Це означає, що Antminer E9 на 35,5% ефективніше витрачає електроенергію.

Очевидно, що «шахта» ASIC, еквівалентна по потужності 32 топовим відеокартам GeForce RTX 3080, не буде дешевою. Майнер Linzhi Phoenix продається за ціною від $11 300 до $13 700. Очевидно, ціна нового рішення буде вище $15 000. Але було б воно і вдвічі дорожче – все одно залишалося б привабливим вибором. Для порівняння, відеокарти GeForce RTX 3080 в даний час обходяться від $2500 і вище, а покупка 32 таких прискорювачів (без урахування інших компонентів ферми) обійдеться в колосальні $80 000 – і старателі йдуть на ці жертви. Звичайно, подібні комплексні ASIC-рішення – не для бідних видобувачів криптовалют, але проста математика доводить, що за ними майбутнє. Правда, ще належить дізнатися, чи зможе Bitmain забезпечити масове виробництво своїх систем на тлі світового дефіциту електронних компонентів.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *