Львів протестував проти сміттєзвалища біля курорта

У вівторок під стіни Львівської обласної держадміністрації вийшли мешканці смт Великий Любінь та довколишніх населених пунктів. Люди протестували проти спроби влади побудувати сміттєзвалища ТБО поруч з найстарішим в Європі бальнеологічним та кардіологічним санаторієм.

Курорт з’явився ще в 1778 році на унікальних родовищах сірководневої води та лікувальних торф’яних грязях, аналогів яким немає в Україні (!). Він розташований на березі річки Верещиця, у старовинному дендропарку площею 16 гектарів.

Нині на базі санаторію діє три реабілітаційні відділення:
👉нейрореабілітаційне, де зцілюють хворих, що долають наслідки інсультів, черепно-мозкових травм та наслідків операції на судинах мозку;
👉м’язово-скелетне, де ставлять на ноги людей після операцій на опорно-руховому апараті і борються з ревматологічними захворюваннями та ДЦП у діток;
👉кардіо-пульмонарне, де відбувається реабілітація пацієнтів, які долають період інфаркту міокарда та наслідки операцій на серці та втручань на судинах серця.

Тут також проходять комплексну реабілітацію та лікування військові, які брали участь у АТО/ООС.

❗️Однак цей та 17 інших лікувально-туристичних місць Львівщини позбавили статусу курорту ще у 2017 році — це підтверджує начальниця управління та курортів Львівщини Наталія Табака. І якщо раніше там було неможливо побудувати легальне сміттєзвалище, тепер законодавчо для цього немає жодних перешкод.

Фактично за три кілометри від санаторію може з’явитись 41 гектар полігону для ТПВ.🤦‍♀️ 18 вересня 2019 року Городоцька райдержадміністрація вже надала дозвіл інвестору «Грінері-Л» на розроблення детального плану території.

«Один із провайдерів вивезення сміття у Львові – «Грінера», трохи маніпулює громадською думкою. 👉Вони пропонують «нові» технології, які насправді вже давно застаріли, натомість хочуть просто скористатися ямою колишнього кар’єру, який можна просто засипати сміттям» — коментує Василь Жуков, представник громади Малого Любіня.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *