Кріотехнології та клони: як «народився» зниклий тхор

В США успішно клонували чорноногого тхора. Це рідкісна тварина, що вважалась вимерлою. Але вченим вдалося відтворити із заморожених клітин тхорриці самку на ім’я Елізабет Ен. Клітинам майже 30 років.

Про це повідомили у Службі охорони рибних ресурсів та диких тварин США (FWS).

Клонована тварина народилась 10 грудня 2020 року. Вчені сподіваються, що вже незабаром вона зможе спаруватися та дати перше потомство.

Наразі чорноногі тхори все ще під загрозою знищення і науковці охороняють кожну тваринку. Всі тхори цього виду, що існують зараз, походять від семи особин, тож їхнє потомство часто має генетичні захворювання.

Без генетичного різноманіття, тварини стають більш сприйнятливим до хвороб та генетичних відхилень, мають проблеми з пристосуванням до умов у дикій природі та зниженням рівня родючості. Тож поява тхориці Елізабет Ен має збільшити біорізноманіття та дати шанс на здорове потомство.

Для американських науковців це перше клонування місцевого виду тварин, що перебувають під загрозою зникнення. Попри вражаючі результати, науковці не поспішають завчасно говорити про майбутнє цього виду і наголошують, що наразі важливо продовжувати захищати тварин.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *