Кремль, ймовірно, розпочав «чистку» вищого військового керівництва через невдачі у війні проти України – ISW

Нещодавно в Росії звільнили командувача ВДВ РФ генерал-полковника Андрія Сердюкова. За даними росЗМІ, його посаду тепер обійматиме діючий начальник штабу Центрального військового округу генерал-полковник Михайло Теплінський.

Це може свідчити про те, що Кремль перебуває у процесі радикальної перебудови командної структури. Тобто, звільнення вищих офіцерів, які були відповідальними за повномасштабну війну в Україні.

За даними декількох джерел, під загрозою звільнення опинився і генерал російської армії Олександр Дворніков – командувач Південного військового округу та командувач військами РФ в Україні.

Зокрема офіцер запасу РФ Олег Марзоєв напередодні заявив, що новим командувачем Південного військового округу Росії стане Суровікін – генерал російської армії, діючий командувач Повітряно-космічних сил РФ.

Також про наміри замінити Дворнікова 17 червня заявляли журналісти-розслідувачі з Bellingcat. За їхніми даними, президент РФ Володимир Путін має намір звільнити Дворінкова, оскільки російські армійці йому не довіряють. До того ж Дворніков нібито зловживає алкоголем.

Водночас за даними української групи розвідки конфліктів, Путін вже зняв Дворінкова з посади командувача російськими військами в Україні та замінив його генерал-полковником Геннадієм Жидком – начальником Військового-політичного управління ЗС РФ.

В ISW наголосили, що не можуть самостійно перевірити ці дані і продовжуватимуть слідкувати за ситуацією. Однак якщо вище вказані дані правильні – то Олександр Дворінков був звільнений одразу з двох посад.

Аналітики додали, що призначення Дворнікова на посаду командувача військами РФ в Україні було очікуваним рішенням після того, як РФ програла битву за Київ і основні наступальні операції розпочались у зоні відповідальності Південного військового округу, за який відповідав Дворніков.

Однак звільнення Дворінкова та Сердюкова посеред активних бойових дій – це рішучий крок, який свідчить про серйозну кризу всередині вищого військового керівництва Росії.

“Такі різкі зміни у російській армії, якщо вони правдиві, не є діями, які здійснені перед великим успіхом. Вони вказують на постійну дисфункцію Кремля у веденні війни”, – резюмували в ISW.

 

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *