Гутереш: у світі замало політичної волі боротись за екологію

Для боротьби із глобальним потеплінням в світі замало політичної волі. Про це заявив Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутереш. Заява пролунала на пресконференції напередодні Кліматичної конференції ООН.

«Зміна клімату вже не є проблемою на довгу перспективу. Ми вже постали перед глобальною кліматичною кризою. Точка неповернення вже не за горизонтом – вона в полі нашого зору і стрімко мчить у наш бік», – зазначив генсек.

Він додав, що нині людство має наукові знання й технології для обмеження руйнівних наслідків глобального потепління, але йому «бракує політичної волі».

«Політичної волі для збільшення вартості вугілля. Політичної волі для припинення фінансування нафтових і вугільних підприємств. Політичної волі для припинення будівництва вугільних електростанцій з 2020 року й надалі. Політичної волі для оподаткування не прибутку, а викидів вуглецю. Оподаткування забруднення, а не людей», – додав Гутереш.

Зазначимо, кліматична ситуація у світі досягла критичної відмітки. Тепер майбутнє нашої планети залежить від нас самих та нашого способу життя. Вчені з різних країн закликають світову спільноту вжити активних заходів для покращення екологічної ситуації.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *